Нормальна життєдіяльність неможлива без води. Існування людини без неї обчислюється днями . Вода має такі властивості :
· Втамовує спрагу
- Полегшує біль ( наприклад , при коліках )
· Допомагає позбутися запору , застуди
· Допомагає при неспокої
Чи потрібна питна вода для новонародженого ? Розберемо по пунктах.
Чи давати воду новонародженому на грудному вигодовуванні ?
Жага так само природна для немовляти , як і голод. Жіноче грудне молоко на 88 % складається з води. Чому ? Природа подбала про те , щоб виживало зростаюче покоління , зробивши жіноче молоко рідким. Адже безпечна вода для грудничка в природних умовах зустрічається не так часто.
Молоко навіть під час одного годування змінює свій склад. Воно ділитися на перше , середнє і пізніше ( заднє ) . Перше ( його ще називають переднім або раннім молоком) , яке малюк отримує в перші хвилини смоктання , більш рідке . У ньому міститься до 95 % води. Це молоко і втамовує спрагу. Середній і заднє більш насичене поживними речовинами. Отже , якщо грудне вигодовування налагоджено правильно , то відчуття спраги вгамовується молоком.
А молозиво ? Адже води в ньому менше? Чи достатньо дитині тільки молозива в перші кілька діб ? Кроха народжується з хорошим запасом рідини. А оскільки перші кілька днів новонароджений відпочиває і відновлюється після пологів , допаивание може перевантажити незміцнілий організм і спровокувати водне отруєння .
Вода і здоров\’я
Допомогти дитині під час кольок водою практично неможливо , оскільки причина їх виникнення — фізіологічна незрілість ШКТ , нервової системи або лактазная непереносимість . Жодна з цих причин не може бути вирішена за допомогою води.
Вода для новонародженого , хворого на діарею — тема окремої розмови. Зневоднення , до якого може призвести ця хвороба , лікується важко і довго . Тому якщо дитина захворіла , його необхідно якомога частіше прикладати до грудей. Консультація педіатра при цьому обов\’язкове. До іскусственнічку лікаря потрібно викликати якомога швидше.
Жовтяниця у новонароджених , яких допаювати водою , проходить не так швидко , як у немовлят , які харчуються виключно материнським молоком. Причина — збільшення концентрації білірубіну ( жовчний пігмент) після допоювання .
Запор , простудне захворювання може бути пов\’язане з нестачею води в організмі. Якщо ГВ організовано неправильно ( малюк недоотримує переднє молоко) або мікроклімат приміщення , в якому перебуває дитина , сухий і жаркий ( температура вище 25 градусів , вологість нижче 40 %), то запор і застуда може бути результатом дії цих негативних факторів. Допоювання можна допомогти дитині в цих ситуаціях. Це вихід , але не турбота про здоров\’я крихти . Набагато правильніше буде налагодити ГВ , подбає про достатньої вологості і температури повітря. Якщо запори трапляються постійно , а ГВ і вологість повітря в порядку , то необхідна консультація лікаря.
Занепокоєння новонародженого найчастіше пов\’язане з голодом і спрагою. Як втамовувати останню , ми вже поговорили . Водою можна також обдурити відчуття голоду немовляти , але поживного ефекту не буде ніякого. Так що якщо малюк неспокійний, розумніше буде йому запропонувати груди , ніж воду. Тим більше що чим більше малюк вип\’є води , рем менше при цьому вип\’є молока , що може призвести до нестачі поживних речовин і, відповідно , втрати ваги .
Дитина, що не отримував води до введення прикорму , не відстає в розвитку , а скоріше , навпаки. Він краще набирає вагу і активніше зростає. До того ж ризик захворювання ШКТ практично відсутній — малюк харчується стерильним материнським молоком. А у воді , особливо підсолодженою , патогенні мікроорганізми розвиваються дуже швидко.
Чи давати воду новонародженому на штучному вигодовуванні і СВ
Діти- іскуственнікі (до них відносять і дітей на змішаному вигодовуванні ( СВ) ) не потребують допаивании , якщо суміш високої якості. Що це означає , який показник про це скаже ? 280 мкосм / л — саме стільки має бути в суміші речовин , які притягують воду. У спеку можна запропонувати дитині попити , але після годування.
Ознаки , що грудничку не вистачає рідини , і його потрібно допаювати , виглядають так :
млявість малюка ;
сухість слизових ;
сечовипускання рідкісне ( менше шести разів на добу) і з різким запахом , сеча жовтого кольору;
може западати джерельце , що свідчить також про зневоднення .
Якщо ж всього цього немає , то поїти дитину ВООЗ рекомендує після введення прикорму в 5-6 місяців. Воду при цьому потрібно пропонувати після того , як малюк поїв твердої їжі і приклався до грудей. Скільки пити , вирішує сам грудничок . Більшість діток починають пити воду регулярно після 7-9 місяців.
Отже, як бачимо , додаткова вода для новонародженого не потрібна , якщо він годується материнським молочком або хорошою сумішшю. Навіть в жаркому кліматі , якщо мати достатньо прикладає дитину до грудей , допаювати новонародженого не треба. Це доведено численними дослідженнями і досвідом мам.
Читай также: Пюре з гарбуза для грудничка. Як приготувати?
Оставить комментарий
Вы должны войти, чтобы оставить комментарий.