Багато батьків старанно шукають правила, за яким стоїть купати крихітку . Але купання дитини так само індивідуально , як і прогулянка , улюблені розваги та режим дня. Існує декілька простих принципів купання: воно має бути безпечним , приємним і своєчасним. Все інше вирішується по ходу .
 

Як організувати купання малюка
Під безпекою купання мається на увазі правильне положення маленького тільця під час купання. Під час водних процедур потрібно підтримувати голову немовляти. Частина долоні повинна лежати на потилиці , а частина — притримувати шию. Якщо дитина рухливий , то іншою рукою мама або тато притримує протилежний від себе ніжку ( в районі стегна). Для більшої надійності можна тримати дитину під попереком . Головне , щоб вода не потрапляла в носик і ротик . Нічого страшного , якщо вушка будуть під водою.

Безпечне спільне купання малюка з мамою. Тут головне — правильно вилізти з ванною. Добре , якщо хтось може потримати дитину , поки мама витреться і вийде з ванною. Коли такої можливості немає , то на підлогу (якщо немає іншої рівної безпечної поверхні) потрібно постелити рушник і перекласти на нього дитину. Потім виходить і витирається мама і забирає малюка.

До речі , активно користуватися милом , шампунем або пінками дерматологи не рекомендують . Груднички — чисті створення, і мити їх достатньо раз на тиждень.

всі задоволені
Купання малюка має йому самому подобатися і не доставляти дискомфорту дорослому, який купає . Щоб процедури були приємними , температуру води педіатри рекомендують підтримувати на рівні 35-37 градусів. Є старий бабусин спосіб перевірки температури без градусника . Опустіть лікоть , якщо вам комфортно його тримати у воді , значить вода тепла в межах норми. У разі , коли батьки вирішили загартовувати дитину, то тут без градусника вже не обійтися , потрібно плавно опускати температуру.

У воду тільце крихти потрібно опускати поступово , розповідаючи йому , що зараз він буде купатися. Одні й ті ж слова щоразу перед початком процедури роблять купання дитини більш очікуваним і спокійним для нього , якщо він раніше турбувався на початку купання.

Купання немовляти може тривати 5-10 хвилин , а може і півгодини . Це залежить від самого карапуза . Подобається водичка — він блаженствує довго , заважати цьому не варто. Помічено , що з мамою дітки купаються довше.

Колись педіатри рекомендували купати діток не менше ніж через 1,5 години після їжі. Не обов\’язково дотримуватися це правило , тому що воно не має під собою підстави. Деякі діти відмовляються купатися саме тому, що відчувають голод.

Багато малят одразу після купання кричать . Щоб цього уникнути , досвідчені мами рекомендують запеленать крихітку у велику пелюшку або рушник і дати груди ще у ванній . Поки малюк буде вгамовувати голод , двері потрібно відкрити , щоб свіже повітря заходив поступово. Відсутність різкого перепаду температур і ситість не дадуть немовляті засмутитися . Доктор Комаровський рекомендує обов\’язково тримати двері у ванній при купанні немовляти відкритою. Пари хлору від води не будуть в такому випадку концентрованими , а для малюка вони шкідливі .

Від розміру ванної також залежить комфортність купання. Деякі дітки бояться бути у великій ванній . Тоді варто спробувати організувати купання в маленькій . Для тих , кому незручно тримати дитину ( болить спина , руки , голова) , рекомендуємо придбати спеціальний круг для самих маленьких , який підтримуватиме тільце у воді. Проблему вирішує також маленька дитяча ванночка , її можна поставити вище. Єдиний недолік — швидке охолодження води в ній .

Але все-таки найкращий варіант для дитини — це купання у великій ванні з кругом для купання. Саме в такій ванні дитина може самостійно пересуватися навіть тоді , коли він не вміє ще й повзати. Це приводить його в захват. Розвиваються такі дітки швидше. Будь-який рух в цьому віці розвиває і інтелект теж. І відчувають себе при купанні набагато комфортніше. А дорослим купається у великій ванні малюк доставить море задоволення від спостереження за ним ! Поставте на краю ванни гумові игрушечки спеціально для купання немовлят — це буде додатково розвивати малюка , йому буде ще цікавіше плавати.

Своєчасність полягає в правильному виборі години для водних процедур. Більшість діток добре сплять після купання , тому їх купають ввечері. Якщо вода бадьорить малюка , краще перенести купання на денний або ранковий час . Добре , якщо купатися крихітка буде приблизно в один і той же час щодня. Такий режим нормалізує сон і час неспання , покращує апетит і настрій.

купання новонародженого
Перше купання педіатри раніше радили проводити після загоєння пупкової ранки. Але досвід багатьох мам і дослідження доводять , що купання новонародженого з ще не зажив пупок безпечно , якщо вода при цьому кип\’ячена . Голову потрібно підтримувати , ніжки і ручки можна скласти разом і притиснути до бичка . Однак , ми б не рекомендували ризикувати , оскільки пупкова ранка — справа серйозна . Краще обтирати дитину вологою ганчірочкою , що не купаючи у воді до тих пір , поки ранка не загоїться ( зазвичай близько місяця). Або ж купати його в маленькій ванночці , надягаючи на пупочек кришечку від пластикової пляшки або який-небудь ковпачок — щоб вода випадково не потрапила на пупочек . І обов\’язково обробіть ранку після купання зеленкою.

Багато батьків в перші тижні після народження практикують так зване адаптивне купання дитини . Вода для процедури при цьому тепліше ( 38-39 градусів) , а дитину загортають в пелюшку (це допомагає « згадати матку »). Часто також додають у ванну відвари трав ( ромашка , череда, хміль , дуб). Травичку після двох місяців можна не використовувати — дивіться по ситуації. Багато рекомендують купати малюка в слабкому розчині марганцівки. Але трава , все ж , краще. Вона не пересушить мамі руки , а дитині рослина дасть все одно більше , ніж просто підсушує ефект від марганцівки. До того ж , якщо марганець не рівномірно розчиниться , це може спровокувати на ніжній шкірі дитини хімічний опік. Навіщо марганцівка , якщо трава повністю підходить ?

Як бачимо , купання немовляти — процес , який багато в чому залежить від потреб самої дитини. Одні дітки можуть плескатися без долі дорослих , іншим неодмінно потрібна компанія , хтось купається довго , а комусь достатньо кількох хвилин.

Оставить комментарий